Aktuální nástroje pro úpravy map do navigace Garmin

Vše, co se točí okolo Garminích map.

Aktuální nástroje pro úpravy map do navigace Garmin

Odeslatod puschpull » 25.11.19 15:09 (Po)

Přeji hezký den po dlouhé odmlce. Mám zde dotaz:

V navigace Garmin GPSMap 60CSx používám nejraději mapy Topo Czech Pro.
Mám zakoupenou první i druhou verzi, verzi z roku 2015 jsem si našel na netu a počítám že bych si aktuálně pořídil TOPO v3 PRO (2017) případně novější, pokud existuje.
Dlouho jsem toto téma nesledoval, ale uvažuji rovněž o nákupu hodinek Garmin Fenix 6 (6X) a k nim bych pořídil poslední verzi tech českých TOPO map.

Ale co chci říci. Kdysi jsem si v nějakém nástroji vytvořil takový mix map tvořených vedle TOPO map Česka také všechny příhraniční části Německa, Rakouska, Polska, celé Slovensko a část Maďarska. Tak při různých výšlapech přes pohraniční hory mám vše pěkně v jednom souboru ve své navigaci.
Rád bych takovou mapu znovu vytvořil nějak jinak než metodou pokus-omyl. Prostě namíchat turistické mapy, co nejpodrobnější z Česka, Slovenska a příhraničí sousedních států. Vím že tehdy jsem to nějak poskládal z listů jednotlivých map, které jsem krásně viděl jako mapy v nějakém nástroji a již nevím co to bylo.

Nyní mám nainstalován Basecamp, GMapTool, MapSetToolkit, MapEdit, TYPWiz3 Free ale nějak si s tím nedokážu poradit.
Tedy mapy jsem vytvořil, spojil, vložil do ní upravený TYP soubor s jiným vzhledem cest, barev atd, vytvořený soubor dokonce v navigaci funguje, ale jak jsem psal výše, nemám z toho boje pokus-omyl moc hezký pocit. Rád bych ten soubor se sloučenou a upravenou mapou vytvořil co nejkvalitněji a rád bych v každém kroku věděl, co přesně dělám.
Jistě to není zrovna skromné přání, ale třeba tu je někdo, kdo by mi uměl poradit a případně nasměrovat někam, kde bych toto mohl zjistit.
Děkuji
Obrázek uživatele
puschpull
 
Příspěvků: 16
Registrace: 21.01.14 14:12 (Út)
Bydliště: Most

Re: Aktuální nástroje pro úpravy map do navigace Garmin

Odeslatod puschpull » 03.12.19 19:25 (Út)

Nakonec to nechám asi tak jak to je. Splácal jsem do jedné mapy Czech TOPO Pro 2017 + příhraničí (z TOPO map Německa, Rakouska, Polska, Maďarska) + celé TOPO Slovensko.
Ty přidané mapy jsou z let 2013-2015 ale to mi zas tak nevadí.
Celé to má necelých 900 MB.
Do toho nějaká změna vzhledu nalezená někde na webu.
Celek funguje dobře, takže holt to nechám být.
Chtěl jsem se přiučit jak si sofistikovaně udělat svou mapy z map jiných. Nedá se svítit, na sofistikovanost tedy kašlu. Celek funguje tak jak jsem si představoval.
Hmm.
Obrázek uživatele
puschpull
 
Příspěvků: 16
Registrace: 21.01.14 14:12 (Út)
Bydliště: Most


Zpět na Tvorba map

Kdo je online

Online uživatelé v tomto fóru: CommonCrawl [Bot] a žádný návštěvník.