Aktivovat Garmin Lock nebo čekat pomstu?

Vše co se týká železa značky Garmin.

Aktivovat Garmin Lock nebo čekat pomstu?

Odeslatod Path » 27.10.07 3:27 (So)

Už vám někdo nabízel za velmi výhodnou cenu uzamknutého Garmina, protože zapomněl PIN a nemá čas zjišťovat jak jej odblokovat? Už jsem se s tímto případem setkal. Původní majitel aktivoval funkci Garmin Lock a současný majitel si tímto přístrojem může tak akorát vypodložit například rozviklaný stůl. Hned mi to zvedlo náladu.

Funkci Garmin Lock obsahuje většina novějších GPS modelů GARMIN, které jsou určeny pro autonavigaci. Někdo tuto funkci popisuje jako ochranu proti odcizení, což samozřejmě není pravda, protože se nejedná o žádnou sekačku na ruce. Pro dobrý vniřní pocit můžete alespoň zabránit tomu, aby ji někdo za zlomek ceny spokojeně užíval.

Jak? Jednoduše s aktivní GPS na konkrétním místě zadáte čtyřmístný PIN, který je vyžadován při každém spuštění navigace. Pokud jej zapomenete, jsou pouze dvě možnosti, jak přístroj odblokovat. Buďto se s GPS vydáte na pozici, kde jste tuto funkci aktivovali - přístroj se sám odemkne - nebo zajdete k prodejci, kde samozřejmě nejprve prokážete, že jste tento produkt opravdu zakoupili a požádáte o jeho odblokování, který stejně provede nakonec samotný Garmin. Mimochodem, cena za tuto operaci je zhruba 2.000,- Kč. POZOR, neexistuje jiná možnost!

Pokud je váš Garmin touto funkcí vybaven - aktivujte ji. I když nenecháváte GPS ve vozidle, může vám ji nějaký lapka vytáhnout z kapsy. Pokud ji ve vozidle necháváte, dobře vám tak. Se vzrůstajícím počtem odcizených přijímačů, které mají aktivovanou funkci Garmin Lock bude v galerce jejich poptávka klesat.

Pozor by si měli dát také majitelé firem při propouštění zaměstnanců. Pokud jsou vaši podřízení vybaveni novějšími Garminy, buďto jim zvyšte osobní nebo si před posledním rozloučením tyto přijímače pečlivě přeberte, zkontrolujte a zamezte k nim přístup nebo je uzamkněte sami. To je další důvod, proč Garmin Lock aktivovat dříve než to udělá někdo za vás. Byla by škoda učinit z chytré funkce krutý nástroj pomsty.

Tip: Neaktivujte funkci Garmin Lock doma na zahradě, na balkoně ani v práci či jiných snadno odhadnutelných místech. Rozhodně bych nedoporučoval aktivaci provádět za jízdy nebo z dlouhé chvíle v letadle. Dohledat pozici pro odemčení u zapomenutého PINu se může zvrátit v zoufalé dobrodružství. Dnes bych už nedoporučoval ani Brdy. Kdo ví, kdy tam bude vstup zakázán. Obrázek

Pokud vám GPS ukradli, můžete ji zařadit na seznam odcizených GPS. Přesný popis místa typu ulice není třeba z výše uvedených důvodů uvádět.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Re: Aktivovat Garmin Lock nebo čekat pomstu?

Odeslatod Path » 28.04.09 0:46 (Út)

Po delší době se vracím k tématu zabezpečení Garminu...

Od doby, co jsem psal předchozí příspěvek se dalšímu uživateli podařilo úspěšně zamknout firemního garmina během služební cesty na neznámém místě. PIN samozřejmě zapomněl..

Dnes jsem se opět pídil u českého zastoupení, zda už mají technologii na odemknutí přístroje - nemají. Americký Garmin si ji drží pod pokličkou a nepustí ji z ruky. Není žádné jiné cesty, než navigaci zabalit a před distributora poslat za oceán. Cena za odblokování se nezměnila (+ poštovné), takže si opravdu dejte pozor na to, kde přesně přístroj zamykáte!

Mimochodem, ze zvědavosti sobě vlastní jsem zkusil Garmin Lock obejít a nakonec se mi jej podařilo úspěšně prolomit Obrázek
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Matrix_One » 29.04.09 11:11 (St)

A bude alespoň náznak jak na to ?Obrázek Né že bych to potřeboval, ale jsem zvědavý.
Garmin Nüvi 760, CNEU NT 2013.10 NT, Atlas Czech 2012 NT, TOPO Czech 2011 Pro
Obrázek uživatele
Matrix_One

Registrace: 04.08.08 20:28 (Po)

Odeslatod Path » 29.04.09 13:02 (St)

Na sto procent nebude. Je to jeden z dalších sw, který skončí uložen hluboko v trezoru a důvod je myslím dost zřejmý.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod eidz » 24.08.09 21:22 (Po)

První otázka pro Path:
Vzhledem k tomu, že jste zámek prolomil, dokážete odhadnout, jestli způsob (postup) a dostupnost sotware je takový, že zámek bude profesionálními znalci za úplatu odblokován? Podobně to asi bylo s mobilními telefony cca před 10 lety - operátoři byli 2 a blokovali přístroj, proti použití v jiné síti. Některé způsoby odblokování byly hardwarové, jiné softwarové. Před tím, než přestali operátoři blokovat telefony, nebyl problém za pár set odblokovat přístroj skoro na každém rohu...
Druhá otázka pro Path:
Pokud mi s přístrojem neukradnou doklady, tak asi budou těžko odhadovat, kde mám zahradu, ne? Nebo je jiný důvod, proč zámek neaktivovat doma?
Neznám rádius, který má zámek, ale na jednu stranu mně to přijde super funkce, ale na druhou stranu nemám odvahu pro aktivaci. První důvod, že v případě, že zapomenu PIN jsem v pytli a druhý důvod, že budu muset furt cvakat PIN...
Třetí otázka:
Je možné publikovat, jaký je rádius pro zámek?
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Odeslatod Path » 24.08.09 22:14 (Po)

ad1) Nemyslím si, že by se tím někdo podrobněji zabýval, ale samozřejmě nevylučuji, že dříve nebo později s tím ještě někdo přijde - u mobilních telefonů to bylo vzhledem k masivnímu rozšíření něco jiného. V každém případě jsem nikde nezachytil informaci, že by se to ještě někomu podařilo.

ad2 + 3) Rádius není přesně dokumentován a ani jej díky odraženým signálům nelze přesně změřit. Je však dostatečný na to, aby byla pokryta širší oblast v místě uzamčení. Například pokud zaparkujete auto před domem a aktivoval jste GarminLock např. na balkoně, dáte zloději šanci - může se vrátit se na místo, kde tento přístroj odcizil a odemknout ho. Myslel jsem tedy nezamykat přístroj v lokalitě, kde s vozidlem stojíte nejčastěji.

Také se nemusíte bát přístroj zamknout. Zkuste si to s jednoduchým PINem. Tuto funkci lze navíc kdykoli deaktivovat. Můj osobní tip na rádius je 30 metrů.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod ajvens » 29.08.10 0:56 (Ne)

Path napsal:Po delší době se vracím k tématu zabezpečení Garminu...

Od doby, co jsem psal předchozí příspěvek se dalšímu uživateli podařilo úspěšně zamknout firemního garmina během služební cesty na neznámém místě. PIN samozřejmě zapomněl..

Dnes jsem se opět pídil u českého zastoupení, zda už mají technologii na odemknutí přístroje - nemají. Americký Garmin si ji drží pod pokličkou a nepustí ji z ruky. Není žádné jiné cesty, než navigaci zabalit a před distributora poslat za oceán. Cena za odblokování se nezměnila (+ poštovné), takže si opravdu dejte pozor na to, kde přesně přístroj zamykáte!

Mimochodem, ze zvědavosti sobě vlastní jsem zkusil Garmin Lock obejít a nakonec se mi jej podařilo úspěšně prolomit Obrázek
ajvens

Registrace: 29.08.10 0:21 (Ne)

Odeslatod ajvens » 29.08.10 1:03 (Ne)

lol hahaha uch . Davno som sa tak dobre nezarehotal este teraz ma sklbe v bruchu . Tak pan len tak zo zvedavosti prelomil to za co chce firma 2 k a nikto iny na svete to podla neho nedokaze . Hahaha . Tak pan je bud novy Kevin Mitnick alebo Baron Prasil . Ja hlasujem za to druhe...
ajvens

Registrace: 29.08.10 0:21 (Ne)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 30.08.10 0:05 (Po)

No, za to ty budes nejakej genius....
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Zpět na Garmin: GPS přijímače