nüvi 760 - poprvé v ruce

Vše co se týká železa značky Garmin.

Vyžadujete u GPS záznam projeté trasy (track log)?

Nevím, k čemu je to dobré
49
11%
Záznam trasy nepotřebuji
40
9%
Občas by se hodil, ale bez této funkce se obejdu
209
45%
Bez záznamu trasy ani ránu
166
36%

Celkem odpovědí : 464

Re: nüvi 760 - poprvé v ruce

Odeslatod Anonymous » 28.12.07 15:43 (Pá)

Hmmm. Pisal som do garminu a vraveli ze zasahom do tych servisnych menu mozete stratit zaruku na pristroj. :(
Anonymous

Odeslatod Path » 30.12.07 4:46 (Ne)

Servisní menu je určeno pouze pro servis, ne pro samotné uživatele, a proto tak Garmin reaguje. Otázkou je, jak by takový zásah v SM ovlivnil funkci přístroje. Zatím se hodnoty ze SM po restartu nuvi vrací do implicitních nastavení. Snad u 2x0 je jedna položka, která přepisuje fw, ale to nic na věci nemění.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod trifid » 03.01.08 16:29 (Čt)

Takovy maly doplnek ohledne kalibrace disleje. V napovede navigace je polozka "Odstraneni problemu" a v ni polozka "Dotykovy displej nereaguje" a zde se nachazi navod v cestine.
trifid

Registrace: 22.12.07 17:21 (So)

Odeslatod Path » 03.01.08 18:55 (Čt)

Díky za upřesnění. Nápovědou jsem se v popisu téměř nezabýval.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Anonymous » 04.01.08 12:00 (Pá)

Vcera som pouzil Nuvi 760 aby ma navigoval z Bratislavy na letisko Schwechat, vylucil som dialnice (ale nechal som spoplatnené cesty) a prístroj ma stále, ako som presiel hranice smeroval na dialnicu. Faktom je ze som nechal volbu najrychlejsie, ale predpokladal som, ze ma povedie pekne po starej ceste, ale na kazdej krizovatke ma odkláňal a vždy na novo prepočítaval. Chel by som vedieť aký je rozdiel medzi políčkom dialnice a spoplatnené cesty v prípade, ak takéto typy ciest nie sú paralelné. A ešte jeden postreh hlasovo ma navigoval iba pri zapnutom autorádii na voľnej frekvencii. Predpokladal som, že by mal hlasovo navigovať aj z vlastného reproduktora, ale na túto volbu neviem prísť. Znamená to ze pri navigovaní nemôžem počúvať aj rádio? Ked som pripojil sluchátka, tak pri strate GPS signálu mi to prerušilo hudbu z MP3 a zahlásilo strata satelitov, ale vstavaný reproduktor zatial mlcí. Este mám jednu otázku, neviem sa dopátrať, kolko ohmové sluchátka môžem používať, zatial som tam pripojil 4 ohmové a funguje to, ale pri 8 ohm bol zvuk horší.
Dakujem
Jerry
Anonymous

Odeslatod Path » 04.01.08 14:34 (Pá)

Jerry napsal:Chel by som vedieť aký je rozdiel medzi políčkom dialnice a spoplatnené cesty v prípade, ak takéto typy ciest nie sú paralelné.

Vyhýbání se dálnicím je u GPS Garmin věčné téma. Dálnice mohou atribut „dálnice“ obsahovat v jedné mapě a v jiné zase ne. S jedním modelem se lze dálnici vyhnout, jiný model toto nastavení ignoruje, a aby toho nebylo málo, vše se může změnit s každou novou verzí firmware. Tenhle boj jsem vzdal už dávno. Pokud se chci vyhnout dálnicím, zaškrtávám místo dálnice zpoplatněnou silnici. Také když se kouknete do nastavení MapSource, zjistíte, že položka dálnice je pro vyhnutí vypuštěna už definitivně.

Jerry napsal:A ešte jeden postreh hlasovo ma navigoval iba pri zapnutom autorádii na voľnej frekvencii. Predpokladal som, že by mal hlasovo navigovať aj z vlastného reproduktora, ale na túto volbu neviem prísť. Znamená to ze pri navigovaní nemôžem počúvať aj rádio? Ked som pripojil sluchátka, tak pri strate GPS signálu mi to prerušilo hudbu z MP3 a zahlásilo strata satelitov, ale vstavaný reproduktor zatial mlcí.

Máte aktivní FM transmitter. Pro přepnutí audio výstupu do vestavěného reproduktoru, klepněte na ikonu hlasitost, pak na tlačítko FM vysílač a v následujícím okně zrušte zatržítko u „Zapnout FM vysílač“.

Obrázek

Jerry napsal:Este mám jednu otázku, neviem sa dopátrať, kolko ohmové sluchátka môžem používať, zatial som tam pripojil 4 ohmové a funguje to, ale pri 8 ohm bol zvuk horší.

Audio výstup je linkový (line-out), tedy bez zesilovače. Sice jsem v diagnostickém menu našel položku headphone, ale toto nastavení se po restartu vrací do původních hodnot. Můžete si to vyzkoušet. Podrobnější informace o audio výstupu Garmin neuvádí. Se sluchátky nemám žádnou osobní zkušenost, nuvi jako mp3 přehrávač nevyužívám.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Anonymous » 14.01.08 20:27 (Po)

dobry den, mam takovy maly problem moje 760-ka my po vypoctu trasy na pise "Nelze vypocitat trasu do cile" - jedna se o trasu z cca Praha do Italie na hory - trasa cca 750 km - muze mi nekdo poradit co s tim??? diky Martin
Anonymous

Odeslatod Path » 14.01.08 23:05 (Po)

Máte aktivní pouze jednu mapu (CNEU 2008)? Aktualitovaný firmware? Kolik máte volného místa v nuvi? Teď jsem namátkou zkusil výpočet z Prahy na jižní cíp Sicílie a žádný problém. Zkuste mi zaslat souřadnice cílové destinace a já to vyzkouším (raději jako SZ).
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Path » 18.01.08 7:21 (Pá)

Nikde v návodu ani na webu garmin.com se neuvádí, jaký čipset GPS Garmin v nuvi 7x0 používá. Nevadí, zjistíme to v diagnostickém režimu č.1

Jak tedy zjistit verzi čipu GPS:

V diagnostickém režimu č.1 přejděte na druhou stránku a kleněte na tlačítko Start Test a následně na tlačítko Větš (to je samozřejmě chybně přeloženo. Správně mělo být Více):

Obrázek Obrázek

V zobrazeném inventáři vyhledejte položku SiRF (pro přechod na další stranu použijte šipky). Ve stejném řádku je uveden typ čipsetu:

Obrázek

Takže mnou testované nuvi 760 má GPS čipset SiRF GSC3f a nic nebrání tomu vyhledat požadovanou specifikaci na internetu... Kdo by o tomto čipsetu potřeboval více informací, může si počíst zde, zde nebo zde.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Anonymous » 18.01.08 9:25 (Pá)

pekný článok, zaujímalo by ma či mapsource je naviazané na jeden navigátor (mám Nuvi350) t.j. či k PC môžem pripojiť a pracovať s POI aj s iným Garminom, ďalej by ma zaujímalo s tracklogom, má nejakú pamäť na prejdené trasy, ale by ma zaujímalo či pri zaplnení pamäte pokračuje v zápise na pamäťovku, ako je to pri niektorých turistických prístrojoch? Ďakujem.
Anonymous

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače