nüvi 760 - poprvé v ruce

Vše co se týká železa značky Garmin.

Vyžadujete u GPS záznam projeté trasy (track log)?

Nevím, k čemu je to dobré
49
11%
Záznam trasy nepotřebuji
40
9%
Občas by se hodil, ale bez této funkce se obejdu
209
45%
Bez záznamu trasy ani ránu
166
36%

Celkem odpovědí : 464

Re: nüvi 760 - poprvé v ruce

Odeslatod Path » 20.01.08 3:02 (Ne)

hurkar napsal:... zaujímalo by ma či mapsource je naviazané na jeden navigátor (mám Nuvi350) t.j. či k PC môžem pripojiť a pracovať s POI aj s iným Garminom...

MapSource není vázán na konkrétní GPS přijímač značky Garmin. Takže odpověď na vaši otázku je ANO.

hurkar napsal:ďalej by ma zaujímalo s tracklogom, má nejakú pamäť na prejdené trasy, ale by ma zaujímalo či pri zaplnení pamäte pokračuje v zápise na pamäťovku, ako je to pri niektorých turistických prístrojoch?

Zde jsem popisoval, jak velký prostor má nuvi 7x0 vyhrazen pro záznam tracklogu. Přečtěte si tuto část ještě jednou. V šesté části je o track logu také zmínka. Tracklog se při zaplnění přepisuje. Na paměťovou kartu se záznam neukládá.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Anonymous » 20.01.08 20:10 (Ne)

Rad bych se zeptal,mate nekdo zkusenost s pouzitim tohoto pristroje v terenu,jako navigaci pro pesi turistiku ? Je me jsasne ze preference je automobilova navigace,ale presto se ptam.Dekuji za odpoved.
Anonymous

Odeslatod Path » 20.01.08 21:27 (Ne)

Nuvi 760 jsem v lese zatím nezkoušel, ale v Německu jsem ji jako pěší použil několikrát. Vzhledem k provedení (tvar přístroje) se tento model do ruky moc nehodí - jednou mi z ruky skoro vyklouzla. 660-ka se v ruce drží o poznání lépe. Netvrdím, že se nuvi 760, resp. nuvi 2x0/7x0 nedá použít pro pěší turistiku, ale mně osobně tento tvar v ruce nesedí.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Anonymous » 20.01.08 21:51 (Ne)

Nejde ani tak o drženi,opravim otazku,pokud si vzpomenu,ze se touto navigaci chci nechat dovest na nejake souradnice (treba pri Geocachinku) nebude me nutit jit po silnici,ukazuje sipkou smer a vzdalenost,... ? Jinak me je jasne ze tato GPS neni prioritne urcena pro toulani v lese ;-) Jeste jednou diky.
Anonymous

Odeslatod Path » 21.01.08 0:39 (Po)

Rozumím. Režim off road, tedy navigaci mimo silnice nuvi 7x0 samozřejmě umožňuje. Bohužel v tomto modelu chybí nejen kompasová stránka, ale také ukazatel severu. Šipku směřující k cíli včetně možnosti navigace na ručně zadané souřadnice vám však nabídne. Pro názornost přihodím pár obrázků.

Takže pokud se smíříte s nevýhodami, které jsou typické pro automobilovou navigaci (není odolná proti vlhkosti, nárazu, displej můžete snadno poškrábat, absence klipu a odolného pouzdra, hůře sedí v ruce aj.), můžete ji pro geocaching použít. Jsou kačeři, kteří s automobilovou navigací hledají keše o sto šest.

Obrázky... V dolním levém rohu vidíte šipku, která směřuje na cíl:
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Anonymous » 21.01.08 13:54 (Po)

Jeste posledni dotazek,bludil jsem po ruznych forech,abych ziskal nejaka ta modudra,hodne se hovori o staticke navigaci,poklesne-li rychlost pod cca 4 km/h tvari se navigace jako ze stoji,resi se to vypinanim "staticke navigace".Jak je na tom tento pristroj ? pokud se naecha navolit pouziti kolo,chodec,tak by asi mela dokazat urcovat i polohu pri pomale chuzi ... Je tato moje uvaha spravna ? Jinak dekuji za vsechny odpovedi,tento web je me velkou inspiraci,dik .
Anonymous

Odeslatod Path » 21.01.08 17:46 (Po)

Garmin nepoužívá statickou navigaci u žádných ze svých modelů. Tedy i když stojíte na místě, GPS přijímač kontinuálně vypočítává odhad polohy. Na záznamu prošlé trasy pak můžete krásně vidět rozptyl naměřených hodnot, zvláště pak, pokud chytáte odražené signály:

Obrázek

Díky za to, že Garmin statickou navigaci uživatelům nenutí.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Anonymous » 27.01.08 18:55 (Ne)

Existuje možnost, jak opravit chybu v základní mapě? Na jednom konkrétním místě přístroj naviguje na lesní cestu, navíc uzavřenou závorou (nezpevněné cesty mám pochopitelně vypnuté). Lze nějak mapu editovat nebo alespoň zakázat vjezd na tuto cestu?
Anonymous

Odeslatod Path » 27.01.08 20:26 (Ne)

Mapu upravit nelze. Bohužel ani v přístroji nelze definovat zakázané komunikace nebo oblasti pro vyhnutí. Jde to pouze v aplikaci Garmin Moblile XT nebo přímo v PC v aplikaci MapSource. V MapSource můžete u komunikací nebo oblastí nastavit atribut „zakázaná“. Pokud budete plánovat trasu v MapSource, výpočetní algoritmus se pokusí vámi zakázané oblasti vyhnout. Takto optimalizovanou trasu pak stačí exportovat do nuvi. Další možností je řešit vyhnutí se problematické oblasti za pomocí šikovně zvoleného průjezdního bodu.

Pokud se jedná o mapu TOPO Czech nebo Atlas 10R, můžete tuto chybu oznámit jejich tvůrcům. Návod jak ohlašovat chyby najdete zde.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Path » 01.02.08 6:59 (Pá)

Firmware pro nuvi 760 už prošlo několika aktualizacemi a většina z nich odstranila neduhy, které jsem v popisu uváděl. Dopravní informace se konečně zobrazují v češtině, stránka "Kde se nacházím?" je už také dynamická, přístroj mi nezatuhnul ani nepamatuji a od verze 2.50 se snížil čas prvního zafixování polohy. Bohužel zatím není odstraněna chyba, které nekorektně zobrazuje čeština v informační liště (výpočet aj.).

Velkým překvapením je však aktualizace firmware verze 2.60 (informace zde), kde Garmin vůbec neuvedl jednu podstatnou změnu, a to nově zakomponovanou technologii SiRFInstantFixII, která výrazně zkrátí první zafixování polohy. Jedná se o poměrně čerstvou záležitost, takže zkušenosti z praxe zatím nepotvrdím. Kdo však zatím firmware neaktualizoval, neváhejte, jedná se o krok vpřed!

Před verzí 2.60:
Obrázek

Po aktualizaci na verzi 2.60:
Obrázek
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače